Magdalena Kazek
August 10, 2023

Korepetycje to nie tylko pomoc w nauce, ale także sposób na zdobywanie dodatkowej wiedzy, rozwijanie umiejętności oraz zwiększanie pewności siebie w szkole czy na uczelni. W tym artykule przyjrzymy się głównym aspektom tego edukacyjnego procederu, o którym z Panią Redaktor rozmawiali w radiu założyciele ATENY.

Korepetycje jako wsparcie edukacyjne:

Podczas rozmowy w radiu, Panowie podkreślili, że korepetycje stanowią doskonałe wsparcie edukacyjne dla uczniów i studentów w różnych grupach wiekowych. Niezależnie od tego, czy ktoś zmaga się z trudnościami w nauce, czy po prostu pragnie pogłębić swoją wiedzę, korepetytorzy mogą dostosować swoje lekcje do indywidualnych potrzeb ucznia.

Kto korzysta z korepetycji i dlaczego?

Podczas rozmowy eksperci zauważyli, że korzystanie z korepetycji nie jest już zarezerwowane tylko dla uczniów z trudnościami w nauce. Coraz częściej do korepetytorów zwracają się także osoby, które pragną zdobyć przewagę w szkole lub na uczelni i nieco wyprzedzić założony program. Korepetycje stają się więc nie tylko środkiem zaradczym wobec trudności, ale także sposobem na osiągnięcie wybitnych wyników edukacyjnych.

Co odpowiadacie kursantom, którzy pytają: “po co ja mam to umieć?”?

Na takie pytanie Pani Redaktor mieli odpowiedzieć Panowie podczas audycji. Okazuje się, że wbrew pozorom młodzi lubią jasno usłyszeć, że niektóre elementy w programie nauczania nigdy nie przydadzą im się w życiu, ale ich nauczenie na egzamin stanowi jedynie lekcję pokory i pracowitości. Analogicznie świetnie sprawdza się przywoływanie z życia wziętych przykładów zastosowania procentów, przy kalkulacji podatków lub rat kredytów i innych życiowych czynności, przy których przydają się szkolne zagadnienia.

Podsumujmy:

Wartość korepetycji jako wsparcia edukacyjnego w Polsce rośnie z roku na rok. Zarówno osoby borykające się z trudnościami w nauce, jak i Ci, którzy dążą do osiągnięcia wybitnych wyników, korzystają z usług korepetytorów. Dynamiczny rozwój rynku korepetycji sprawia, że uczniowie i studenci mają teraz dostęp do szerokiej gamy możliwości nauki. Korepetycje stały się nie tylko remedium na problemy edukacyjne, ale także kluczem do sukcesu na drodze do osiągnięcia wykształcenia i kariery zawodowej.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Mikołajem i Danielem, który lada dzień dostępny będzie na stronie Radia Łódź - https://radiolodz.pl/nasze-dzieci/?srp_page=1&srp_player_id=playernum-1&srp_search=Korepetycje%20