Firma Jak do nas trafić? | Wizyta w radiu Żak!

Zapraszamy!

January 27, 2024
Egzaminy CKE Matura z języka polskiego 2024 – informator

Matura to najważniejszy egzamin w życiu każdego ucznia oraz młodego człowieka, który stoi przed wyborem swojej dalszej drogi życiowej, edukacyjnej lub zawodowej. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest wiedza, ale przede wszystkim motywacja oraz odpowiednia organizacja czasu.

Ania Sutkowska
October 26, 2023
Korepetycje Korepetycje okiem członków ATENY. Założyciele naszego centrum w Radiu Łódź.

W ostatnich latach rynek korepetycji w Polsce prężnie się rozwija. Coraz więcej uczniów i studentów decyduje się na dodatkowe lekcje, aby osiągnąć lepsze wyniki w nauce. Dlaczego tak się dzieje? Co skłania młodych ludzi do korzystania z korepetytorów, i jak wygląda ten rozwijający się rynek? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych kwestii dotyczących korepetycji poznaliśmy podczas niedawnej radiowej rozmowy z założycielami naszego centrum.

Magdalena Kazek
August 10, 2023
Firma Pierwsze tygodnie zajęć w roku szkolnym 2023/24 już za nami! Zobaczcie, jak wyglądają lekcje z naszymi korepetytorami.

Nowy rok szkolny to czas pełen oczekiwań, nadziei i radości. Dla uczniów jest to moment, w którym wracają do ławek szkolnych po wakacyjnej przerwie, spotykają starych przyjaciół, a także zawierają nowe znajomości. Dla nauczycieli i pracowników edukacyjnych to okres intensywnych przygotowań, planowania lekcji i innowacyjnych strategii nauczania, aby zapewnić jak najlepszy start swoim uczniom.

September 25, 2023
Firma Ostatnie przygotowania do nowego roku szkolnego: integracja zespołu, szkolenie z marki osobistej i dyskusja nad nowymi pomysłami na kolejny sezon.

Ostatniego dnia wakacji wspólnie z całym zespołem Ateny spotkaliśmy się na ogromnej burzy mózgów, by rozplanować działania na nadchodzący sezon szkolny 2023/24. Nie zabrakło zupełnie nowych pomysłów na prowadzenie zajęć, kolejnych skryptów dla naszych kursantów oraz zajęć wzmacniających morale zespołu!

February 9, 2023
Korepetycje Zalety zajęć zdalnych: Oszczędność czasu, dostępność notatek i wykorzystanie narzędzi online

W dzisiejszym szybkim tempie życia, technologia odgrywa coraz większą rolę w różnych dziedzinach, w tym edukacji. Zajęcia zdalne stają się popularną alternatywą dla tradycyjnych zajęć stacjonarnych. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi komunikacji online, mają wiele korzyści, które przyciągają zarówno uczniów, jak i nauczycieli. W tym artykule omówimy trzy główne powody, dla których warto wybrać zajęcia zdalne zamiast stacjonarnych.

Daniel Krzyżański
June 13, 2023
Egzaminy CKE Zmiany na maturze od roku 2025 - Wpływ na zdawalność i poziom na studiach

Według najnowszych doniesień, od roku 2025 na maturze będą obowiązywać nowe regulacje dotyczące zdawalności i wymagań egzaminacyjnych. Oprócz uzyskania odpowiedniego procentowego wyniku z konkretnych przedmiotów, będzie również wymagane zdanie matury rozszerzonej na poziomie minimum 30%. W tym artykule przeanalizujemy wady i zalety tych zmian oraz ich potencjalny wpływ na zdawalność egzaminu maturalnego oraz poziom studentów na studiach.

Ania Sutkowska
May 31, 2023
Korepetycje Korzyści płynące z wyboru zajęć grupowych w małych grupach zamiast korepetycji indywidualnych

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się korzyściom, jakie wynikają z wyboru zajęć grupowych w małych grupkach jako alternatywy dla korepetycji indywidualnych. Odkryjemy, dlaczego nauka w grupie może być wartościowym doświadczeniem dla uczniów.

Magdalena Kazek
May 28, 2023
Korepetycje Korepetycje - zalety i wady wsparcia w edukacji

Korepetycje są coraz popularniejszą formą wsparcia edukacyjnego dla uczniów. Dają one możliwość dodatkowej nauki i poprawy wyników szkolnych. Jednak, jak każde rozwiązanie, ma zarówno swoje zalety, jak i wady. W tym artykule przeanalizujemy korzyści i ograniczenia wynikające z uczęszczania na korepetycje.

May 22, 2023
Egzaminy CKE Nowa matura z matematyki

W miniony poniedziałek odbył się pierwszy egzamin maturalny z matematyki w nowej formule 2023, która wprowadziła do arkusza wiele zmian i nowości. Jakie były wrażenia uczniów, nauczycieli i korepetytorów po tym wydarzeniu?

May 13, 2023